Logo

Warsztaty garncarskie

Zapraszamy wszystkich chętnych, dzieci przedszkolne, szkolne, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych lepieniu naczyń i ozdób z gliny

Program zajęć zakłada: a) Dekorowanie farbami naszkliwnymi wypalonych i transparentnie poszkliwionych serduszek. Serduszka po dekoracji są ponownie wypalane oraz otrzymują rzemyk. Serduszko może służyć jako zawieszka – prezent dla mamy, babci…. b) Wyrabianie gliny (klepanie, wałkowanie) i wykrojenie gotowymi foremkami postaci, zwierzątek itp. (aniołki, dzwoneczki, zajączki, inne). Jest to surowy produkt, który po zabraniu do placówki musi wyschnąć. Jest kruchy i łatwo może się złamać, stłuc, dlatego polecamy, aby prace te pozostały i zostały wypalone w naszym piecu w temperaturze 800 st.C na trwały tzw. biskwit. Taki produkt ma kolor naturalny jasnej gliny, jest trwały. c) Wykonanie aniołka lub zwierzątka z gliny. Te produkty także wymagają wypieku. Warsztaty poprowadzi garncarz wraz ze swoim zespołem.

Każdy uczestnik będzie miał podczas 3 godzinnych zajęć możliwość własnoręcznego wykonania glinianego naczynia i ozdoby. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, koła garncarskie, glinę, szkliwa, farby ceramiczne oraz poczęstunek (do uzgodnienia).

Terminy warsztatów do uzgodnienia. Preferowana liczba uczestników 10-25 osób

Koszt: 700 zł

Szczegółowa oferta warsztatów garncarskich dla młodzieży i dorosłych znajduje się na stronie:

szlak-garncarski.pl

Imprezy integracyjne

W magicznym ogrodzie z drewnianą altaną organizujemy imprezy integracyjne, firmowe, rodzinne i spotkania z przyjaciółmi. Spotkania dla dorosłych mogą być uatrakcyjnione zabawami i konkursami.

Zapewniamy ognisko, grill i muzykę. Menu do uzgodnienia indywidualnie.
Cena do uzgodnienia

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty. Życzymy miłych i dobrych wspomnień
Projekt i wykonanie: Arnet (do Stycznia 2013)
©Media Lux Ireneusz Brudzisz http://grotasolna.info.pl